Smaller Default Larger

relacja1W dniu 28.03.2018 r. w Warszawie młodzicy (do 15 lat) z pięciu województw (lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego) walczyli o puchary, medale i tytuły mistrzów międzywojewódzkich w brydżu sportowym. Bardzo dobre wyniki osiągneli zawodnicy z miasta i gminy Ozorków. Małgorzata Bielińska i Łukasz Bartosik zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrne medale. Julia Bojanowska w parze z Karoliną Kamelak (mazowieckie) zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z województwa lubelskiego Julia Grodzka i Anna Pytka. Pecha miała para Zofia Duda i Sebastian Wojtczak. Zajęli najgorsze dla zawodników, bo czwarte miejsce, a do podium zabrakło im tylko 0,03%. Znakomite, dziesiąte miejsce zajęły początkujące zawodniczki Martyna Śnieg z Wiolettą Kaźmierczak. Oliwia Wojtczak (9 lat) odebrała puchar dla najmłodszej zawodniczki.

W tym samym miejscu i czasie walczyli juniorzy młodsi (16-18 lat), z tych samych pięciu województw, o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w brydżu sportowym. Finały zostaną rozegrane w dniach 9-13.05.2018 r. w Żerkowie (wielkopolskie). Zagrają w nich wyłonione w eliminacjach, w czterech ośrodkach, najlepsze 40 par chłopców i 20 par dziewcząt z całej Polski. W eliminacjach w Warszawie zagrały nasze dwie pary: Jakub Janasiak – Krzysztof Maciak i Mateusz Bartosik – Mirosław Syncerek. Obie pary zagrały dobrze i bez problemów awansowały do finałów. Z województwa łódzkiego do finałów zakwalifikowały się ogółem cztery pary chłopców i jedna para dziewcząt.

Trener: Henryk Chojnacki