Smaller Default Larger

"Laboratoria Przyszłości"

Szkoła Podstawowa w Solcy Wielkiej bierze udział w projekcie Laboratoriów Przyszłości. Jest to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie na lekcjach informatyki poznają techniki tworzenia wspaniałych przedmiotów wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię przy pomocy długopisów 3D oraz klocków Lego Education. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. Materiały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" to idealny zestaw startowy do nauki robotyki , który daje nieograniczone możliwości kreatywnego programowania oraz odkrywania talentów. Wykorzystując swoją wyobraźnie i zdolności dzieci tworzyły niesamowite rzeczy ciesząc się niesamowicie.

Zostały również uruchomione pierwsze z kilku robotów Mbot i Mbot Ranger. Po ich zbudowaniu uczniowie bawili się oraz sterowali nimi. Następny krok to sterowanie nimi za pomocą własnego kodu napisanego w programie Scratch lub MBlock.

W ramach „Laboratoriów Przyszłości ” uczniowie z naszej szkoły poznali techniki tworzenia wspaniałych przedmiotów wykorzystując zakupione przez szkołę długopisy 3D. Wykorzystując swoją wyobraźnie i zdolności dzieci tworzyły niesamowite rzeczy ciesząc się niesamowicie. Kupione zostały również klocki Lego Education, dzięki którym uczniowie z pomocą instrukcji tworzyli dany przedmiot lub wymyślali swoje projekty. Zostały również uruchomione pierwsze z kilku robotów Mbot. Po ich zbudowaniu uczniowie bawili się, sterowali nimi a następnie już na następnych zajęciach będą je programować w aplikacji Scratch.

 

W ramach Laboratoriów Przyszłości zostały zakupione klocki LEGO Education. Uczniowie klasy II budowali i konstruowali swoje dzieła, budowle i konstrukcje.

 

IMG_0847
IMG_0848
IMG_0849
IMG_0850
IMG_0851
IMG_0852
IMG_0853
IMG_0854
IMG_0855
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9